Javna opazovanja

V Astronomskem društvu Orion organiziramo tudi javna opazovanja, ki so namenjena najširšemu krogu ljudi. Namen javnih opazovanj je približati astronomijo ljudem in jim omogočiti pogled skozi teleskope. Najpogostejša lokacija javnih opazovanj je na Trgu svobode v Mariboru in na zgornjem platoju Europarka. Glavni objekti opazovanja so najsvetlejši planeti (Merkur, Venera, Mars,  Jupiter in Saturn), Luna, Sonce, ki skozi zaščitne filtre v beli in vodikovi alfa svetlobi ponuja spektakularen pogled, in ob redkih astronomskih pojavih, kot so Sončevi in Lunini mrki, svetli kometi in drugo. Točne informacije o času in kraju opazovanja so objavljene v rubriki Novice in na prvi strani. Nekaj vtisov iz javnih opazovanj si lahko ogledate v Galeriji.

img 9545-m