Nova društvena mailing lista

Se želite udeležiti društvenega opazovanja in bi radi prejemali novice društva? Včlanite se na mailing listo AD Orion!

Obiščite nas tudi na Facebooku!

Nebo nad Mariborom

current night sky over Maribor

Sonce

Sončne pege
Slika se osvežuje enkrat dnevno.

Sonce v H-alfa

Sone v H alfa

Slika je posneta na observatoriju Kanzelhöhe v Avstriji in se osvežuje nekajkrat dnevno. Klikni na sliko za večjo sliko.

Več o Soncu v H alfa

Več živih slik

Še več živih slik

FaceBook

Vabilo na novembrski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek 20. novembra 2015 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

 

1.   The Fabric of the Cosmos – What Is Space (dokumentarna oddaja)

Brian Greene je trenutno eden od najbolj znanih piscev poljudnoznanstvenih knjig in člankov.  V slovenščino sta prevedeni obe njegovi knjigi: Čudovito vesolje (The Elegant Universe) in Tkanina vesolja (The Fabric of the Cosmos). Po slednji je TV hiša PBS posnela dokumentarno serijo v štirih delih in v kateri kot glavni pripovedovalec nastopa prav Brian Greene, ob njem pa se zvrsti še cela plejada znanih znanstvenikov s področja astronomije. V prvem delu, ki si ga bomo ogledali v petek, si avtor oddaje zastavlja preprosto vprašanje, na katerega pa še danes ne znamo dati popolnega odgovora: kaj je prostor? Dokumentarna oddaja je dolga 52 minut in je podnaslovljena s hrvaškimi podnapisi.

2.   Opazovanje konjunkcij ter nekaterih kometov v novembru in decembru 2015

3.   Razno

Vljudno vabljeni

                                                           Prijazen pozdrav,

                                                                Igor Žiberna