Nova društvena mailing lista

Se želite udeležiti društvenega opazovanja in bi radi prejemali novice društva? Včlanite se na mailing listo AD Orion!

Obiščite nas tudi na Facebooku!

Nebo nad Mariborom

current night sky over Maribor

Sonce

Sončne pege
Slika se osvežuje enkrat dnevno.

Sonce v H-alfa

Sone v H alfa

Slika je posneta na observatoriju Kanzelhöhe v Avstriji in se osvežuje nekajkrat dnevno. Klikni na sliko za večjo sliko.

Več o Soncu v H alfa

Več živih slik

Še več živih slik

FaceBook

Vabilo na marčevski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek 18. marca 2016 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

 

Dnevni red:

1. Igor Žiberna: Planet Devet (predavanje)

Januarja 2016 je v javnosti završalo ob objavi novice o teoretično napovedanem možnem obstoju devetega planeta v Osončju. V resnici hipoteza ni tako nova: o obstoju večjih planetov za Neptunovo orbito konkretneje domnevajo že od leta 2005. V predavanju bomo spoznali, od kod razmišljanja o obstoju devetega planeta (petega velikega v našem sistemu) izza Neptunove orbite in kakšne so njegove značilnosti. Ob tem bomo predstavili, kako so nekateri modeli razvoj Osončja povezani z morebitnim obstojem planeta Devet.

2. Dnevi astronomije 2016

3. Poročilo z Messierjevega maratona 2016

4. Razno

Vljudno vabljeni

                                                           Prijazen pozdrav,

                                                                Igor Žiberna