Nova društvena mailing lista

Se želite udeležiti društvenega opazovanja in bi radi prejemali novice društva? Včlanite se na mailing listo AD Orion!

Obiščite nas tudi na Facebooku!

Nebo nad Mariborom

current night sky over Maribor

Sonce

Sončne pege
Slika se osvežuje enkrat dnevno.

Sonce v H-alfa

Sone v H alfa

Slika je posneta na observatoriju Kanzelhöhe v Avstriji in se osvežuje nekajkrat dnevno. Klikni na sliko za večjo sliko.

Več o Soncu v H alfa

Več živih slik

Še več živih slik

FaceBook

Vabilo na oktobrski sestanek društva

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek 18. novembra 2016 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

 

1. Igor Žiberna: Misija Juno (predavanje)

Ameriška vesoljska agencija NASA je avgusta 2011 izstrelila sondo Juno, ki se je v začetku letošnjega leta utirila v orbito koli Jupitra. Glavni cilj misije je raziskovanje Jupitrove atmosfere, Jupitrovega magnetnega in gravitacijskega polja in Jupitrove notranje zgradbe. V predavanju bomo spoznali nekaj ključnih dejstev o dosedanjem poteku misije, izzive, s katerimi se bo misija morala spopasti (med nje sodi predvsem močno Jupitrovo magnetno polje) in tudi nekatere prve ugotovitve misije.

2. Poročilo z 9. Messierjevega plus maratona 2016

3. Razno

Vljudno vabljeni