Nova društvena mailing lista

Se želite udeležiti društvenega opazovanja in bi radi prejemali novice društva? Včlanite se na mailing listo AD Orion!

Obiščite nas tudi na Facebooku!

Nebo nad Mariborom

current night sky over Maribor

Sonce

Sončne pege
Slika se osvežuje enkrat dnevno.

Sonce v H-alfa

Sone v H alfa

Slika je posneta na observatoriju Kanzelhöhe v Avstriji in se osvežuje nekajkrat dnevno. Klikni na sliko za večjo sliko.

Več o Soncu v H alfa

Več živih slik

Še več živih slik

FaceBook

Vabilo na septembrski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v četrtek 28. septembra 2017 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Gregor Hojnik: Izvor kemijskih elementov (predavanje)

Vse okoli nas je sestavljeno iz takšnih in drugačnih kemijskih elementov ter njihovih neskončnih inačic ob tvorjenju spojin. Nekateri so nujno potrebni za nastanek in obstoj življenja, spet druge človek spretno izkorišča za svoje potrebe. Kako so nastali, zakaj so takšni kot so in zakaj jih je le določeno končno število? V predavanju bom predstavil rojstvo elementov v zvezdah, ki so dejansko njihove »tovarne«.  Spoznali bomo burne procese in nepredstavljive sile, ki omogočajo nastanek osnovnih gradnikov našega sveta

2. Noč raziskovalcev 2017

3. 10. Messierjev plus maraton 2017

4. Razno

Vljudno vabljeni