Vabilo na marčevski sestnek

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 21. marca 2018 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

1. Ivan Ketiš:  Od  Falcona 9 do Falcona Heavy (predavanje)

V predavanju bomo spoznali razvoj rakete Falcon 9 in tovornega plovila Dragon. Predavatelj bo podrobneje predstavil zgradbo in delovanje Falcon 9 in Falcon 9 Heavy. Predstavil nam bo tudi pomen nove rakete za vesoljske raziskave in kakšne nove načrte in možnosti le-ta odpira.

2. Dan astronomije 2018