Utrinki iz javnega opazovanja Sončevega mrka

sonce delnimrk 2015 03 20

20. 3. 2015 smo organizirali dolgo pročakovani delni Sončev mrk, ki smo ga opazovali in fotografirali skozi lepo množico društvenih teleskopov, ki so bili opremljeni z zaščitno mylar folijo, opazovali pa smo tudi skozi H-alfa teleskop. Jasno vreme in številna udeležba sta na platoju pred Filozofsko fakulteto v Mariboru pričarali nepopisno vzdušje. Nekaj utrinkov iz opazovanja je zbranih v galeriji.

O opazovanju so poročali tudi drugi mediji: Naslednjič čez dolgih sedem let (Večer), , Sončev mrk v Mariboru (Dostop).