Nova društvena mailing lista

Se želite udeležiti društvenega opazovanja in bi radi prejemali novice društva? Včlanite se na mailing listo AD Orion!

Obiščite nas tudi na Facebooku!

Nebo nad Mariborom

current night sky over Maribor

Sonce

Sončne pege
Slika se osvežuje enkrat dnevno.

Sonce v H-alfa

Sone v H alfa

Slika je posneta na observatoriju Kanzelhöhe v Avstriji in se osvežuje nekajkrat dnevno. Klikni na sliko za večjo sliko.

Več o Soncu v H alfa

Več živih slik

Še več živih slik

FaceBook

Galerija fotografij iz javnega opazovanja

V petek, 23. 11. 2012, in v soboto, 24. 11. 2012, smo v Astronomskem društvu Orion organizirali javni opazovanji Lune in Jupitra na zgornjem platoju parkirišča v Europarku v Mariboru.

Žal je petkovo javno opazovanje preprečilo slabo vreme, saj smo lahko Luno videli le za nekaj sekund. Veliko bolj uspešno pa je bilo sobotno javno opazovanje. Kljub občasnim oblakom, ki so rahlo zmotili opazovanje, se je zbralo lepo število radovednežev, ki so lahko glavni ''zvezdi'' večera, Jupitra in Luno,  opazovali in fotografirali skozi sedem društvenih in privatnih teleskopov. Obiskali so nas tudi kolegi iz Društva ljubiteljev fotografije Maribor, ki so posneli številne fotografije Lune in Jupitra. Na spodnji povezavi pa si lahko ogledate galerijo fotografij, ki sta jih posnela Gregor Salamon in Peter Kirn, člana AD Orion.

Fotogalerija iz javnega opazovanja, 24. 11. 2012