Domača izdelava nosilca za pritrditev dobson Black Diamond Flex 250/1200 Na EQ6 montažo

alt

Naj se prvo predstavim. Moje ime Gregor, sem član astronomskega društva Orion.
Že od nekdaj me je zanimalo, kako je če imaš teleskop s sledenjem. Malo sem se pozanimal v drustvu, kako bi bilo to možno izvesti. Veliko nasvetov sem dobil s strani Mitje Govediča in Igorja Žiberna.

V bistvu samo delo ni kaj ekstra drago. Vsak ima doma sigurno kakšen kos železa (glej spodnjo sliko).
alt

Za objemke je bila naslednja zgodba. Kamor koli sem jih šel iskat, jih ni bilo mogoče dobiti oziroma vsak mi je rekel, da tako velike objemke ni mogoče kupiti (Obi,Bauhaus,Merkur,Baumax,Astra nova).

Na koncu pa sem jih le dobil na Teznu v firmi System Air, ki se ukvarja z prezračevalnimi sistemi.
Edini strošek, ki sem ga imel pri tem projektu, so bile te objemke 4kom.  ,-13€
Prilagam še nekaj fotk od začetka izdelave in končni izdelek.
Rad bi se še zahvalil astronomskem društvu Orion brez katerega mi to ne bi uspelo, ter osebno bi se zahvalil Mitji Govediču za vse dobre nasvete.

Gregor Salamon