Splošno

Z več kot dvajsetletno tradicijo je Astronomsko društvo Orion eno izmed najstarejših astronomskih društev v Sloveniji. Skozi leta nabrane izkušnje in mnoge prebite noči so prinesle rezultate na svetovnem nivoju, kot je odkritje novega meteorskega roja. Mnogi člani našega društva so redni opazovalci, skozi leta dela smo uspeli nabaviti nekaj astronomske opreme, trenutno pa se lotevamo projekta, kjer bomo poskušali izdelati nove, še močnejše teleskope.

Svoje znanje pa uspešno predajamo že več let na mlajše generacije, kjer vodimo za osnovne šole astronomske noči, za srednje šole pa izbirne astronomske vsebine.

SPLOŠNI PODAKI O DRUŠTVU:

Sedež:

Astronomsko društvo Orion