Društveni sestanek v novembru

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek, 15. novembra 2013 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

 

Dnevni red:

1. Ride the Comet (Na poti s kometom) – dokumentarna oddaja

V času, ko lahko na jutranjem nebu opazujemo kar pet sorazmerno svetlih kometov, se je zanimanje za ta nebesna telesa nekoliko povečalo. Morda je to dobra iztočnica za ogled dokumentarne oddaje Ride the Comet (v nekoliko prenesenem prevodu: Na poti s kometom). V dokumentarni oddaji bomo šli na pot s kometi, spoznali njihov nastanek, zgradbo in njihove posebnosti.

2. Poročilo s 6. Messierjevega plus maratona

2. Društvena in javna opazovanja kometa C/2012 S1 ISON v novembru in decembru

3. Razno

Vljudno vabljeni

 

                                                           Prijazen pozdrav,

                                                                Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja