Vabilo na februarski sestanek

Spoštovani,
vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 13. februarja 2019 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:
1. Mitja Govedič: Startools – program za obdelavo astrofotografij (predavanje in delavnica)
Zadnja faza v astrofotografiji je obdelava posnetkov. Na trgu lahko izbiramo med veliko množico specializiranih programov za obdelavo astronomskih fotografij, številni pa prisegajo na splošne programe za obdelavo, kakršna sta Photoshop in Gimp. V zadnjem času v ospredje prihaja program StarTools, ki prepriča z enostavnostjo in zmogljivostjo. V tem predavanju bom na praktičnih primerih predstavil uporabo tega programa, od korekcije polja, razširanja histograma, ostrenja, odprave gradienta svetlobnega onesnaženja, do barvne korekcije in drugo. Obiskovalci ste vabljeni, da prinesete svoje fotografije, ki jih bomo skupaj obdelali.

2. Razno

Lep pozdrav,
Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.