Vabilo na septembrski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 25. septembra 2019 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Nenavadne lune (Alien Moons) – dokumentarni film

V dokumentarnem filmu bomo spoznali nenavaden svet lun v Osončju. Planetologi bodo v njem skušali odgovoriti na nekatera provokativna vprašanja: zakaj se lune, ki krožijo okoli istega matičnega planeta tako razlikujejo med seboj, ali imajo lune lahko tudi asteroidi, ima Zemlja poleg Lune še kak naravni satelit, so lahko lune, ki krožijo izven habitabilne cone tudi nosilke življenja?

2. Poročilo o delu AD Orion v obdobju junij-september 2019

3. Organizacija astronomskih opazovalnih noči na šolah

4. Organizacija Messierjevega plus maratona v oktobru 2019

5. Razno

Pričakujem vašo zanesljivo udeležbo !
Lep pozdrav,
Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.