Vabilo na sestanek Astronomskega društva Orion

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 16. novembra 2022 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Ivan Ketiš: Ljudje k Veneri pred Marsom? (predavanje)

Avtor bo v predavanju predstavil naslednje tematske sklope: predlog NASI za polet ljudi proti Veneri namesto proti Marsu. Zemlji najbližji planet. Razmere na Veneri. Zgodovina planeta. Raziskovanje Venere z avtomatskimi sondami. Kako z ljudmi do Venere? Direktni poleti k Marsu in Veneri in polet proti Marsu z uporabo gravitacijske pomoči Venere. Trajektorije plovila v prvih in v drugem potovanju. Metode teraformiranja. Biološki pristop, vezava na karbonate, vbrizgavanje, uvedba vodika, neposredna odstranitev atmosfere, hlajenje s sončnimi senčili, vnos vode, spreminjanje nočnega in dnevnega cikla.  Zaključek; prednosti in slabosti direktnih poletov in poletov z uporabo gravitacijske pomoči Venere.

2. Razno

Prijazno vabljeni !

Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Nekategorizirano. Zaznamek za trajno povezavo.