Vabilo na januarski sestanek

Spoštovani,

 

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek, 20. januarja 2012 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

 

Dnevni red:

 

1. Igor Žiberna: Življenje v vesolju (predavanje)

Razmišljanja o tem, ali se še kje v vesolju nahajajo druge oblike življenja burijo človekovo domišljijo že od začetka razvoja astronomije. Odkritja novi planetov in čedalje obsežnejše védenje o njihovih značilnostih so izhodišče za razpravo o pogojih, ki bi jih moral izpolnjevati planet, da bi se na njem lahko razvilo življenje. Prav to je v zadnjih dveh desetletjih povzročilo hiter razvoj astrobiologije – znanosti, ki raziskuje možnosti življenja v vesolju. Pogoji za razvoj take oblike življenja, kot ga poznamo na Zemlji določa več skupin dejavnikov. Na globalni ravni je razvoj življenja odvisen od oddaljenosti od središča matične galaksije. Na »lokalni« ravni na pogoje za razvoj življenja vpliva tudi vrsta zvezde, okoli katere krožijo planeti, od narave krožnice planetov ter od geoloških in geografskih značilnosti samega planeta. V predavanju bomo spoznali ves spekter dejavnikov, ki oblikujejo pogoje za razvoj življenja v vesolju in tudi značilnosti nekaterih planetov, ki so po nekaterih značilnostih sorodni Zemlji in so kot taki vsaj teoretično potencialni kandidati za razvoj življenja.

2. Vsebinsko poročilo o delu AD Orion v letu 2011

3. Finančno poročilo AD Orion v letu 2011

4. Načrt dela AD Orion v letu 2012

5. Razno

 

Ker bo januarski sestanek hkrati redni občni zbor društva, vas prosim za zanesljivo udeležbo.

 

Vljudno vabljeni

 

                                                           Prijazen pozdrav,

                                                                Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja