19. Dan astronomije

img 9545-mAstronomsko Društvo Orion v sodelovanju z Filozofsko fakulteto Maribor prireja že tradicionalni 19. Dan astronomije z namenom popularizacije te znanosti. Največji čar seveda predstavlja pogled na jasno zvezdnato nebo ob katerem se začnemo spraševati tudi o svojem bivanju in vlogi na Zemlji. Zato smo si letošnji Dan zamislili v obliki javnega opazovanja, ki bo potekalo v petek 10. maja 2019 od 20. ure dalje na ploščadi pred Filozofsko fakulteto v Mariboru, Koroška cesta  160. Poudarek bo predvsem na opazovanju Lune, ki si jo boste lahko pogledali skozi različne teleskope, pogled skozi teleskop pa bo spremljala tudi strokovna razlaga. Možno bo tudi fotografiranje z vašimi zrcalnorefleksnimi fotoaparati tipa Nikon in Canon. Opazovanje je brezplačno in je namenjeno najširšemu krogu zainteresiranih. V primeru oblačnega vremena se prireditev prestavi za en teden na 17. maj, o čemer bomo javnost obvestili na društveni spletni strani www.orion-drustvo.si.

Vljudno vabljeni, da se udeležite opazovanja in sproščene debate o skrivnostih vesolja.

Gregor Hojnik

Ta vnos je bil objavljen v Javna opazovanja. Zaznamek za trajno povezavo.