Javno opazovanje Jupitra in Saturna

Spoštovani

V letu 2019 praznujemo 100. obletnico ustanovitve Mednarodne astronomske zveze. Slovenija bo okroglo obletnico obeležila s projektom »Slovenija pod skupnim nebom«, v okviru katerega želimo razvijati zanimanje za astronomijo. V astronomskem društvu Orion iz Maribora se bomo temu projektu pridružili z vrsto aktivnosti, prva med njimi pa bo javno astronomsko opazovanje, ki bo potekalo v petek 20. septembra 2019 od 21. ure naprej pred Filozofsko fakulteto Univerze v Mariboru, Koroška cesta 160 v Mariboru. Poudarek bo na opazovanju Jupitra in Saturna in ostalih zanimivih nebesnih teles, ki so trenutno vidna na nebu. Vsa telesa bo mogoče fotografirati s Canonovimi ali Nikonovimi DSLR fotoaparati in pametnimi telefoni skozu društvene teleskope. Ob opazovanju bo potekala tudi strokovna razlaga o značilnostih astronomskih objektov, navideznem gibanju nebesne sfere, orientaciji na nočnem nebu in astronomskih pojavih nasploh. Javno opazovanje je seveda brezplačno in primerno za najširši krog.

Prijazno vabljeni

Igor Žiberna

Predsednik Astronomskega društva Orion

Ta vnos je bil objavljen v Javna opazovanja. Zaznamek za trajno povezavo.