Vabilo na sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek, 16. decembra 2011 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

 

1. Igor Žiberna: Mars

 

Planet Mars je že od nekdaj buril domišljijo v človeških predstavah o tem rdečem planetu. V predavanju bomo spoznali planet Mars najprej analizirali v primerjavi z ostalimi planeti našega Osončja . Predstavili bomo zgradbo tega planeta, njegov geološki razvoj, atmosfero in geomorfološke procese ter reliefne oblike na njegovem površju. Poseben poudarek bo dan možnostim za življenje na Marsu in kako so se pogoji, ki bi lahko vsaj teoretično omogočali razvoj življenja na njem spreminjali skozi nekaj milijard let dolgo »zgodovino« tega planeta.

 

2. Program dela Astronomskega društva Orion v letu 2012

 

3. Razno

 

Vljudno vabljeni

 

 

 

Prijazen pozdrav,

 

Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja