Vabilo na sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek, 13. decembra 2013 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

 

Dnevni red:

1. Igor Žiberna:  Kometi (predavanje)

Leto 2013 se bo med astronomi zanesljivo zapisalo kot leto kometov. V predavanju bomo spoznali zgodovino proučevanja kometov, njihov nastanek in zgradbo. Spoznali bomo tipizacijo kometov in značilnosti njihovih orbit. Sprehodili se bomo tudi skozi zgodovino in se seznanili z nekaterimi najsvetlejšimi kometi v zgodovini. Predstavili bomo tudi nekaj letošnjih najsvetlejših kometov.

2. Javno opazovanje AD Orion v soboto 14. in nedeljo 15. decembra 2013

3. Razno

 

Ker bomo na sestanku dorekli nekaj podrobnosti glede javnega opazovanja konec naslednjega tedna, prosim za zanesljivo udeležbo.

 

Vljudno vabljeni

 

                                                           Prijazen pozdrav,

                                                                Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja