Vabilo na januarski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek, 17. januarja 2014 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

 

 

Dnevni red:

1. Igor Žiberna: Razsute in kroglaste zvezdne kopice (predavanje)

V strukturi galaksij predstavljajo razsute in kroglaste zvezdne kopice pomemben element. V obeh primerih gre za gravitacijsko povezane skupke zvezd, a to je le ena od redkih skupnih značilnosti. Razsute zvezdne kopice sestavlja manjše število mlajših zvezd, ki se nahajajo v galaktičnem disku, medtem ko kroglaste kopice predstavljajo eno od najstarejših struktur ne le v galaksijah, pač pa v vesolju nasploh. V kroglastih kopicah se lahko nahaja do milijon zelo starih zvezd, locirane pa se predvsem v galaktičnem haloju.

2. Občni zbor:

a)      Izvolitev delovnega predsedstva

b)      Vsebinsko poročilo o delu AD Orion v letu 2013

c)       Finančno poročilo AD Orion v letu 2013

d)      Načrt dela AD Orion v letu 2014

3.       Razno

Ker bo januarski sestanek hkrati redni občni zbor društva, vas prosim za zanesljivo udeležbo.

Vljudno vabljeni

 

                                                           Prijazen pozdrav,

                                                                Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja