Vabilo na novembrski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek 17. novembra 2017 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Vesoljska tekma (Space Race)

V štiridelnem igranem dokumentarnem filmu, ki ga je posnela britanska televizijska hiša BBC in ki obravnava tekmo v osvajanju vesolja po drugi svetovni vojni, si bomo ogledali prva dva dela. V prvem delu bo predstavljeno dogajanje na področju raketne tehnologije takoj po drugi svetovni vojni in pomen nemških raketnih strokovnjakov pri osvajanju vesolja. V ozadju tekme za osvajanje vesolja v času hladne vojne sta kot glavna protagonista pri razvoju nastopala na ameriški strani nekdanji nacist Wernher von Braun, na sovjetski strani pa dolgo časa zamolčani Sergej Pavlovič Koroljov. Drugi del nas popelje do prve izstrelitev sovjetskih satelitov Sputnik 1 in 2, začetne neuspehe ZDA in njihovo uspešno izstrelitev rakete Explorer 1 leta 1958. Trajanje obeh delov dokumentarnega filma je okoli 90 minut. Oba bosta podnaslovljena s slovenskimi podnapisi. Še motiv za branje: ob seriji je leta 2005 izšla še knjiga Space Race avtorice Deborah Cadbury.

2. Poročilo z 10. Messierjevega plus maratona 2017

3. Razno

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja