Vabilo na sestanek Astronomskega društva Orion

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 16. marca 2022 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. dr. Jure Ravnik: Predstavitev knjige Billa Brysona »Kratka zgodovina skoraj vsega«

Bill Bryson je znan pisec romanov in poljudnoznanstvenih knjig. Med slednjimi je skoraj zagotovo najbolj znana knjiga »Kratka  zgodovina skoraj vsega«. Avtor v knjigi na zelo duhovit in predvsem razumljiv način bralca popelje na pot od začetka vesolja do današnje dobe. Na tej poti se z astronomijo in fiziko prepletajo tudi kemija, geologija, biologija, antropologija in ostale družbene vede. Knjiga je leta 2005 prvič izšla tudi v slovenskem prevodu, zatem pa doživela nekaj ponatisov, zadnjega, četrtega, leta 2020.

2. Razno

Prijazno vabljeni!

Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Nekategorizirano. Zaznamek za trajno povezavo.