Vabilo na sestanek Astronomskega društva Orion

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 15. junija 2022 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

1. Gregor Hojnik: Sistem Starship in njegov pomen za prihodnost vesoljskih poletov (predavanje)

Sistem Starship je iztrelitveni sistem zasebnega podjetja SpaceX, ki obljublja revolucijo na področju vesoljskih poletov. V predavanju bomo spoznali kaj sestavlja sistem Starship, trenutno stanje razvoja, tehnološke in ostale izzive do prvega orbitalnega poleta, še posebej podrobno pa si bomo pogledali na novo razvit raketni motor(Raptor 2.0), ki bo vse to omogočil. Prihodnost vesoljskih poletov izgleda izjemna.

Prijazno vabljeni !

Ta vnos je bil objavljen v Nekategorizirano. Zaznamek za trajno povezavo.