Javno opazovanje Lune in Jupitra

Astronomsko društvo Orion iz Maribora v petek 23. in soboto 24. novembra 2012 v primeru jasnega vremena vabi na javno opazovanje Lune in Jupitra.

Opazovanje bo potekalo v severnem delu zgornjega parkirišča nakupovalnega središča Europark med 18. in 21. uro. Skozi različne teleskope si bo mogoče ogledati oblike na Lunini površini, od morij, različno oblikovanih kraterjev do tektonskih prelomnic in ostalih zanimivosti.
Na Jupitru bomo opazovali pasove v Jupitrovi atmosferi in Jupitrove lune. Ob opazovanju bo potekala seveda strokovna razlaga. Lastnikom Canonovih in Nikonovih DSLR fotoaparatov bo omogočeno fotografiranje obeh teles skozi teleskope.
 
Vljudno vabljeni !
 
dr. Igor Žiberna
Predsednik Astronomskega društva Orion
Ta vnos je bil objavljen v Javna opazovanja. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja