Vabilo na decembrski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 18. decembra 2019 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Mitja Govedič – Snemanje s hlajeno astronomsko kamero (predavanje)

Po letih fotografiranja z zrcalno refleksnim fotoaparatom je nastopil čas za naslednji korak: nakup barvne hlajene astronomske kamere. Kljub nabranim številnim izkušnjam pa so prvi posnetki jasno pokazali, da je snemanje z novo kamero vse prej kot mačji kašelj. V predavanju bo avtor predavanja predstavil prve rezultate snemanja, praktične izkušnje in opozoril na nekaj najpogostejših napak, ki jih naredil tudi sam.

2. Organizacija Astronomskih opazovalnih noči v AD Orion

3. Razno

Prijazno vabljeni!

Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.